ES RIEPU MARĶĒŠANA
PAR KO VĒL MAN IR JĀPADOMĀ?
KĀPĒC JAUNĀ LIKUMDOŠANA?
JAUNĀ ES RIEPU MARĶĒŠANA
Ko no tā visa iegūstu es?

Degvielas ekonomijas salīdzināšana.

Izmantojiet šo diagrammu, lai redzētu riepas ietekmi uz degvielas patēriņu. Degvielas patēriņa efektivitāte ir sadalīta pa klasēm no A (visefektīvākā) līdz G (vismazāk efektīvā).

Ietaupiet līdz LVL 210 vai 80 litrus degvielas riepu kalpošanas laikā. Tas attiecas uz auto ar četrām A klases riepām, braucot ar ātrumu 80 km/h – tās patērē par 7,5%(1) mazāk degvielas nekā G klases riepas.

Rezultāti var mainīties atkarībā no mašīnas veida vai klimatiskajiem apstākļiem, bet veiktspējas rādītāju uzrādītā starpība ir pierādīta.

Uzziniet vairāk par riepu marķēšanu

Vai zinājāt...

Michelin ir Nr. 1 degvielas ekonomijā(2).

(1) Veiktspējas rādītāji mērīti saskaņā ar testēšanas metodēm, kuras nosaka Regula EK 1222/2009. European Commission’s Impact Assessment SEC (2008) 2860.

(2) Salīdzinot ar galvenajiem konkurentiem. Aprēķināts, pamatojoties uz rites pretestības testiem, ko 2010. un 2011. gadā TÜV SÜD veica vislabāk pārdotajām produktu līnijām katrā segmentā ar riepām, kas bija pieejamas Eiropas tirgū tajā laikā.

Bremzēšanas uz slapja ceļa salīdzināšana.

Šī diagramma klasificē riepas atkarībā no tā, cik labi tās veic bremzēšanu uz slapjām virsmām. Veiktspējas rādītāji ir noteikti no A klases (visdrošākā, ar visīsāko bremzēšanas ceļu) līdz G klasei (visnedrošākā, ar visgarāko bremzēšanas ceļu).

Veiciet apstāšanos ar līdz četru auto garumu īsāku bremzēšanas ceļu. Auto, kurš ir aprīkots ar četrām A klases riepām, braucot ar ātrumu 80 km/h, apstāšanās attālums var būt līdz 18 m vai par 30%(1) īsāks nekā ar G klases riepām.(1) Veiktspējas rādītāji mērīti saskaņā ar testēšanas metodēm, kuras nosaka Regula EK 1222/2009. European Commission’s Impact Assessment SEC (2008) 2860.

Uzziniet vairāk par riepu marķēšanu

Vai zinājāt...

Michelin ir Nr. 1 patērētāju drošībai(3).

(3) MICHELIN ir visplašāk pazīstamais riepu zīmols Eiropas patērētāju vidū (2011. gada TNS Sofres aptauja, kas veikta sešos galvenajos Eiropas tirgos) ar:

- drošību uz slapjiem ceļiem;
- ieguldījumu drošībā uz ceļa.

Ārējā trokšņa līmeņa salīdzināšana.

Diagrammā ir parādīts riepas trokšņa līmenis decibelos (dB). Trīs svītru piktogramma parāda klasifikāciju atkarībā no turpmāk noteiktā ierobežojuma Eiropā. Ārpusē dzirdamais riepas troksnis nebūt nav saistīts ar troksni, kas ir dzirdams auto iekšpusē.

Trīs melnas svītras = augsts trokšņa līmenis, kas atbilst pašreizējiem ES noteikumiem.

Divas melnas svītras = vidējs trokšņa līmenis starp turpmāk noteikto robežu un 3 dB zem tās.

Viena melna līnija = zems trokšņa līmenis, kas ir vairāk nekā 3 dB zem turpmāk noteiktā ierobežojuma.

 

Vai zinājāt...

Michelin ļauj Jums izvēlēties pareizo riepu bez kompromisiem attiecībā uz drošību, ilgu kalpošanu vai degvielas ekonomiju.

 

Kas vēl jāņem vērā, izvēloties riepas?

Marķēšana ir labs sākums, bet tikpat svarīgi ir arī trīs pārējie veiktspējas faktori:

riepas kalpošanas ilgums: riepa, kas kalpo ilgāk, izmaksā mazāk ilgākā laika posmā. Pareizā riepa var pagarināt braukšanas laiku par vairāk nekā gadu salīdzinājumā ar citu riepu.

stabilitāte uz ceļa, izbraucot līkumus: 25% no ceļu negadījumiem(4) notiek, izbraucot līkumus.

braukšana pa sausu ceļu: 70% no ceļu negadījumiem(4) notiek uz sausiem ceļiem.

(4) Drēzdenes Tehniskās universitātes Satiksmes negadījumu izpētes centrs: 10 000 avāriju, kas analizētas vairāk nekā 10 gadu laikā.

Uzminiet, kas ražo riepas ar visiem svarīgākajiem veiktspējas rādītājiem…

Vairāk nekā 120 gadu laikā mūsu inženieri ir bijuši pirmie, kas rada un pilnveido riepas, kuras nodrošina šos svarīgos veiktspējas faktorus kopā ar jaunajā piktogrammas marķējumā norādītajiem trim rādītājiem. Ar Michelin Jūs varat baudīt maksimālu veiktspējas rādītāju līdzsvaru bez kompromisiem.

Vēlaties lielāku degvielas ekonomiju un drošību no riepām?

Jums ir sava loma tajā visā…

"Riepas pašas par sevi ir daļa no stāsta, bet Jūs kā vadītājs varat to būtiski mainīt. Ekobraukšana: darbiniet akseleratoru viegli un iegūstiet ievērojamu degvielas ekonomiju laika gaitā. Pareizais spiediens riepā: regulāri pārbaudiet to, lai nodrošinātu minimālu enerģijas zudumu pārmērīgas rites pretestības dēļ un optimālu saķeri ar slapjiem ceļiem. Ievērojiet distanci: drošs braukšanas attālums aiz priekšā esošās automašīnas samazina ceļu negadījumu risku."

Skatiet šeit jauno Eiropas likumdošanu

Kāpēc jaunā likumdošana?

No 2012. gada 1. novembra visām Eiropā pārdotajām vieglo auto un komerctransporta riepām jābūt ar speciālu jaunu marķējumu. Katrā marķējumā ir norādīti galvenie fakti par riepas veiktspējas rādītājiem.  Tādējādi tagad, pērkot riepas, mēs varam izdarīt izvēli, būdami vairāk informēti.

Labas pārmaiņas

Jaunā marķēšanas sistēma ir izstrādāta, lai sniegtu daudzas priekšrocības. Mūsu visu labā tās mērķis ir uzlabot drošību uz ceļiem, palielināt degvielas ekonomiju un mazināt mūsu ietekmi uz apkārtējo vidi.
Vispārējs salīdzinājums

Turpmāk Jūs varēsiet salīdzināt riepas, pamatojoties uz trim pamatkritērijiem:

- degvielas patēriņu (neticami, bet vienu tvertni no piecām patērē riepas);
- saķeri ar slapju ceļu (galvenais faktors drošībai);
- ārējo riepas troksni (automašīnas ārpusē dzirdamā skaņa, kas rodas, riepām ripojot pa ceļu).

Jaunā likumdošana attiecas arī uz visām riepām, kuras ir uzmontētas jauniem vieglajiem auto, komerctransportam, kravas auto un autobusiem, kas ražoti sākot ar 2012. gada 1. jūliju.

Jāsalīdzina ir ne tikai cenas.

Iegādājoties riepas, Jūs vēlaties uzzināt faktus ātri. Jūs vēlaties objektīvu informāciju par Jūsu izdarītās izvēles ietekmi uz drošību, planētu un apkārtējiem cilvēkiem. Šeit, Michelin, mēs uzskatām, ka jaunais marķējums ir solis pareizajā virzienā. Attiecībā uz Jums šim solim vajadzētu nozīmēt to, ka kopumā riepu veiktspējas rādītāji nepārtraukti uzlabosies.